Türkiyeden Paypal Kullanma

Değerli ziyaretçiler, yazıyı yayımladığımız günden bu yana oldukça fazla zaman geçti (2yıl) ve artık paypal tarafında değişiklikler meydana gelmeye başladı.Bu yüzden aşağıdaki uygulayacağınız yöntemi düşük bütçeler ile denemenizi öneririz.Yada paypal alternatifi olarak payoneer , stripe gibi çözümlerde deneyebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Türkiye’de yasaklanan paypalı nasıl kullanabileceğinizi, Türkiyeden paypal kullanma yöntemi’ni anlatacağız.Türkiyede paypal nasıl kullanılır, paypal alternatifleri gibi başlıklara çözüm üreteceğiz.

Türkiyede Paypal Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Türkiye’den paypal kullanabilmek için eski paypal hesaplarınızı (varsa) devre dışı bırakmanız gerekmektedir.Eğer yeni paypal hesabınızda eski paypal e-posta adresinizi kullanmak istiyorsanız bunu yapmak gereklidir ancak aynı e-posta hesabınızı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz ileride hesabınızın kapatılma riski daha yüksek olacaktır.

Şimdi gelelim asıl mezvuya: türkiyeden paypala nasıl kayıt olunur ?

Bildiğiniz gibi paypal.com’a girdiğinizde sizi otomatik olarak paypal.com.tr’ye yönlendirmekte buna özellikle dikkat edin kayıt sayfasında paypal.com yazmalı.Ayrıca türkiyeden giren kullanıcılar içinde kayıt linki bulunmamakta.

1- Türkiyeden Paypal Hesabı Açma

Şu linkten amerika lokasyonlu hesap açmak için kayıt sayfasına gidiyoruz (bunun için birçok kaynak vpn kullanmak gerektirdiğini söylesede biz vpn kullanmadan paypal hesabı açtık bir sıkıntı çıkmadı).

2- Gelen sayfada Kişisel/Kurumsal hesap seçimi yapıp e-posta ve şifre belirleyerek yeni bir paypal hesabı açıyoruz.

3- Ardından gelen bölümde bizden adres, şehir gibi bilgiler istemekte burayı birazcık uydurarak doldurmak zorundayız neticede yurt dışında bir adresimiz yok.

4- Gerekli alanları fotoğrafta gördüğünüz gibi yada benzer bir şekilde doldurun:

5- Ardından e-posta adresinizi mutlaka doğrulayın çünkü verdiğimiz bilgiler yanlış olduğu için hesabımızı kurtaracak yöntemleri sağlama almamız gerekli.

6- Açtığımız hesaba ödeme yöntemleri ve para çekme yöntemleri ekleme

Gerekli profil/güvenlik bilgilerinizi doldurun artık türkiyeden açtığınız amerika lokasyonlu paypal hesabınız ödeme alabilir ve yapabilir durumda.Ancak hesabınıza gelen parayı nakite çevirmek veya harcamak için paypal hesabınıza para yüklemek için kredi kartı, ön ödemeli kart yada banka hesabına ihtiyacınız olacaktır.Bunun için sizlere daha öncede paypal alternatifi olarak bahsettiğimiz Payoneer sistemini kullanacağız.Payoneer online bankacılık hizmeti veren yurt dışı lokasyonlu bir kuruluş. Payoneer Nedir, Nasıl Kullanılır ? başlıklı yazımızdan gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Not: Payoneer sadece bizim kullanıp tecrübe ettiğimiz bir sistem olduğu için bunu anlatıyoruz, siz dilerseniz başka servislerde kullanabilirsiniz.Burada önemli olan amerika lokasyonlu açtığımız paypal hesabına türkiye kayıtlı olmayan bir banka hesabı veya kredi kartı/ön ödemeli kart ekleyebilmektir.Eğer bu hesabınıza türkiyede kayıtlı normal kredi/banka kartlarınızı eklerseniz paypal yine hesabınızı kullanıma durdurabilmektedir.

7- Şimdi paypal hesabımıza giriş yapıp bankalar/kartlar bölümünden bir banka hesabı ekleyelim.Payoneer hesabımıza gidip Global Payment Sevice bölümünden payoneer’in bize yurt dışında sağladığı banka hesabı bilgilerini görüyoruz.Paypal’ın bizden banka hesabı eklerken istediği iki bölüm var yönlendirme numarası ve hesap numarası bu bilgileri alıp paypalda gerekli alanlara giriyoruz.Paypal banka bilgilerinin doğruluğu için bizim hesabımıza 48 saat içinde iki defa küçük ücretler gönderecek.Bu ödemeleri payoneer ödeme geçmişi bölümünden kontrol edip paypal ana sayfasından eklediğimiz banka hesabını açın ve banka hesabını onayla bölümüne girin.Artık banka hesabınız paypal hesabınıza tanımlandı.

8- Payoneer’in size verdiği ön ödemeli kartıda paypal hesabınıza ekleyip alışveriş yapabilirsiniz.Bunun için payoneer kartınız üzerindeki bilgileri kart ekle bölümüne girin.

9- Bütün işlemler tamam artık sizde türkiyeden paypal kullanma imkanına sahipsiniz.

Türkiyeden Paypal Kullanma

Yukarıda anlattığımız işlemleri uyguladıktan sonra artık türkiyeden paypal hesabınızı sorunsuz bir şekilde kullanıp paypal üzerinden ödeme yapabilir, yada ödeme alabilirsiniz.Yaptığımız işlemle komisyon oranları birazcık yükseldi doğal olarak.Para yükleme ve çekme işlemleride zorlaştı, hesabımız eskisi kadar güvende değil.Ancak yapabilecek hiçbir şey yok öyle zamanlar geliyor paypal kullanmamız zorunlu oluyor.En azından işimizi görebilmek için bir alternatif üretmiş olduk.

Bu yazımızda sizleri türkiyeden paypal kullanma, paypal nasıl kullanılır konularında bilgilendirdik.Umarız faydalı olmuştur.

57 Tartışma “Türkiyeden Paypal Kullanma”

 1. Paypal

  Peki bu hesaba para yatırıp alışveriş için paypal a aktarma ve kullanma şansı var mı? Burda yoksa bunu nasıl ve nereden yapabiliriz?

  1. Addmin

   Sanırım payoneer’den bahsediyorsunuz.Yazıda’da bahsettiğimiz gibi payoneer’e kayıt olduktan sonra size banka hesabı ve ön ödemeli kart sunuyor, kartınız adresinize tahmini 2-3 hafta arasında geliyor.Payoneer kartınıza uyumlu atmlerden para yatırdığınızda payoneer hesabınıza geçen parayı paypaldan alışveriş için kullanabilirsiniz.Çünkü paypal alışveriş yaparken hesabınızda ekli olan bankaları ve kredi kartları tercihini sunuyor, yazıda anlattığımız gibi payoneer banka hesabınızı veya kartınızı eklediyseniz alışveriş yapabilirsiniz.Onun dışında para çekmek içinde aynı yöntemleri kullanabilirsiniz.Önce paypal bakiyenizden payoneer banka hesabınıza ardındanda payoneer kullanıcı panelinizden türkiyedeki bir bankaya yada payoneer kartınız sayesinde türkiyedeki bir atm’den para çekebilirsiniz.

 2. mehtap

  merhaba,
  dediğiniz yöntemi kullanmak istiyorum, payoneer kartımda mevcut fakat payoneer kartının paypal da geçerli olmadığını duymuştum, siz kendiniz deneyimlediniz mi? Ona göre denemek istiyorum:)
  Teşekkürler vakit ayırdığınız için,

  1. Addmin

   Payoneer’in sağladığı banka hesabını kullanarak paypala para yükleme ve paypaldan para çekmekte bir sıkıntı olmayacaktır.Ancak paypal kartını paypala ekleyip paypal kartından harcama yapadık orada da bir sorun çıkacağını düşünmüyoruz.Burada önemli olan paypal hesabımıza bakiye yükleyebilmemiz ve paypal hesabımızdaki bakiyeyi çekebilmemiz bunuda payoneer ile yapabiliyoruz.Payoneer’in alacağı komisyonuda düşünerek düşük bir ücret ile bunu yine test edebilmenizde mümkün olacaktır.

 3. yakup

  merhaba, payoneer kartım geldi ve usa IPsi ile paypalımı actım. payoneerdeki banka hesabımı paypala girdim.ama paypal, benim payoneerden aldıgım kartı görmüyor ve “Your card was declined by the issuing bank.” hatası veriyor.

  1. Addmin

   Kart türünü değiştirip tekrar eklemeyi denedinizmi peki.

 4. ismail

  Merhabalar paypal hesabını açtım. Payoneer kartımda elimde var. Paypaldan gelen doğrulama tutarını da girdim ama en büyük sıkıntı kimlik ve adres doğrulama istiyor. Bunları girmeden para transferi yapamıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Addmin

   Paypal’mı yoksa payoneer’mi istiyor adres doğrulaması.Ekran görüntüsü atarmısınız.

   1. ismail

    Paypal’a Payoneer hesap bilgimi girdim ve PayPal’ı onayladım. Paypal adres ve telefon doğrulaması istiyor. Doğal olarak yurtdışında bir adres girmiştim. Paypal hesabıma ödemeler geliyor. Ama ben bu ödemeleri kullanamıyorum. Mail adresi verirseniz ekran görüntüsü gönderebilirim.

    1. Addmin

     info@meddya.com adresine gönderebilirsiniz, yardımcı olabileceğimiz birşey varsa olalım.

 5. Dinçer K.

  Merhabalar;
  ben Yurtdışında yaşıyorum, ihtiyacı olan varsa kendi paypal hesabım ile yardımcı olurum
  whatsApp: 5543739085

  1. nilgün

   Merhaba ..Etsy sayfasında satış yapıyordum ..Paypalın kapanmasıyla uzun bir aradan sonra gosohopier kullanıyorum laki yabancılar pek sıcak bakmıyor….Sizin Paypal hesabınızı nasıl kullanabliriz..Komisyon nasıl düşünüyorsunuz …Satış yaptıgımda malum hesaba hemen para aktarılıyor.siz Ödeme kısımlarını nasıl planlıyorsunuz…
   Bilgilendirirseniz sevinirim… nilgungd@gmail.com

 6. yavuz

  Payoneer kartı ATM ler kabul etmiyor çünkü kredi kartları her bankanın kendi sisemine tanımlı ben kullanamadım ve kapattım

  1. Addmin

   Bazı bankalar evet.Ama mesela en başta TEB olmak üzere birkaç atmde daha destekleniyor.

 7. Murat

  Paypal artık geçersiz.Çünkü,Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmuş.Artık Türkiye’de paypal üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapılamayacakmış.Paypal müşterileri daha önceden hesaplarında biriken paraları Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirlermiş.https://www.paypal.com/tr/home

  1. Addmin

   Anlattığımız şey zaten türkiye hesabı değil farkındaysanız.Türkiye lokasyonlu açılan hesaplarda işlem yapılamıyor.

 8. koray

  Mehaba;

  Ben olayı gayet net anladım. Şimdi öğrenmek istediğim tek şey şu: Bu yöntem ile Paypal üzerinden yurtdışından aldığım ürün Türkiye’ye gelir mi?

  Teşekkürler.

  1. Addmin

   O noktada bişey diyemeyeceğiz, ödemeyi yapdıktan sonra adreside düzgün verdiyseniz gümrüğe takılmazsa neden gelmesin.

 9. sinan

  Paynoneerin sağladığı bank of america hesap bilgilerini paypal kabul etmiyor (Sürekli We are not able to process your request. Please try again later.). zaten paypal dokümanlarında ACH yöntemiyle bankaya para göndermeyeceğini de belirtiyor. yani size gelen parayı paypalda tutup lazım oldukça kullanmak istiyorsanız bu yöntem son derece uygun, ama para birşekilde bana ulaşsın diyorsanız olmuyor.

 10. erkan yesilkan

  1) TR kayıtlı bir bankaya ait sanal kredi kartı ile paypale para yatırsak uyanırlar mi? Ödeme alırken de paypal bu sanal karta gönderemez mi deneyen var mi?
  2) Yandex.Money aracılığı ile deneyen var mi?
  3) Yurt dışı adresli örneğin Ukraynalı manitamiza bizim adımıza veya kendi ismine ukrayna orjinli banka kredi karti kartı çıkartarak paypal ile aramıza alsak bu yolla kendi TR orjinli IBAN numaramiza para aktarabilir miyiz? Benim amazon.com ile dropshopping satış yapmak gibi bir derdim var da.

 11. alişan

  Bir an heveslenmiştim.. ama yorumları okuduğumda sanırım kimse başaramamış.
  Konu ile ilgili bir gelişme var mı? siz makaleyi yazarken (elinize sağlık bu arada) bu işlemi kendiniz test edip başarılı olduktan sonra mı yazdınız yoksa bir mantık yürüterek bu yöntem olur diyerek düşüncelerinizi mi aktardınız acaba?

  1. Addmin

   Biz kendimiz denedik, ancak birçok etmen olduğundan dolayı en iyisi kendinizin küçük bakiyelerle denemesi olacaktır.Birazcık zahmetli bir yöntem ama paypal gibi bir servis ülkemizde engellenince bunlarla uğraşmak zorundayız malesef.

 12. Nida

  Merhabalar,
  Dediğiniz yöntem ile Payoneer ve PayPal hesabı açtım ama PayPal’ı Amerika’dan açarken IP değiştirmedim Türkiye IP’si ile açtım bir sorun olur mu ileride hesap kapatılma vs gibi?

  1. Addmin

   Bunları kontrol ediyorlar mı bilemiyoruz o yüzden bir şey diyemeyiz.Biz yurt dışında yaşamadığımız sürece zaten her zaman risk durumu olacaktır.

 13. mehmet

  Almanya’da ikamet eden bir kişi paypal hesabı açtırırsa, bu hesabı Türkiye’den yönetebilir mi. Mesela Türkiye’den satış yapacağım paypal hesabıma Türkiye’den giriş yapıp, yatan parayı Türk bankalarına göndereceğim. Bu mümkün mü?

  1. Addmin

   Paypal’ın direkt türkiye banka hesabına para göndereceğini zannetmiyorum.Türkiyeden kullanım yasak olduğu için böyle birşeye izin vermeyecekler büyük bir ihtimal.Burada aracı firmalar kullanmak zorundasınız (payoneer gibi), yani paypaldaki bakiyenizi başka bir servise ve oradanda türkiyedeki banka hesabına aktararak sorunu çözebilirsiniz.Almanyadaki kişi adına açılmış bir hesabı ise türkiyeden kullanmak sıkıntı çıkarmayacaktır.Eğer giriş vs. yapamazsanız vpn kullanabilirsiniz, masaüstünde çok sorun çıkabilir ama mobil versiyonu deneyiniz.Anladığımız kadarıyla almanyadaki gerçek bir kişi hesabı açacak, böyle bir durumda gerçek telefon ve adres bilgileri ile hesabınız dahada güvende olacaktır.

 14. Yusufcan

  Çok teşekkürler yorum bırakmadan gitmek emeğe saygısızlık olur. Arkadaşlar korkmadan deneyin herhangi bir sıkıntısı yok. İninal kullanıyorum.

  1. Addmin

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz, faydalı olduysa ne mutlu bize.

  2. yusuf

   Payoneer kullanmıyormusunuz. İninalı girince hesabı kitlemedi mi paypal?

 15. serkan

  İsviçre deki paypal hesabımdan arkadaşımın Türkiye den açılmış olan payoneer hesabına para aktarımı yapabilir miyim.
  Paypal ve banka hesabı amerikada mı olması gerek.
  lütfen yardımcı olun.

  1. Addmin

   Banka hesabına aktarım yapacağınızı için sadece paypaldaki seçmiş olduğunuz lokasyondaki bankaya çekim yapılıyor olabilir.Ama payoneer karta çekerseniz bir sıkıntı olmaz sanırım.

 16. ahmet

  “4- Gerekli alanları fotoğrafta gördüğünüz gibi yada benzer bir şekilde doldurun:”

  Ama fotograf falan gözükmüyor bende.

  1. Addmin

   Bi görüntü atabilirmisiniz.

 17. oğuz

  şimdi paypal ve payoner hesabını oluştururken kimlik telefon no adres bilgilerini nasıl oluşturmalıyız? Türkiyedeki adresimizi telefon no muzu girsek bir sorun olacak mıdır ?

  1. Addmin

   Paypal iiçn sorun olacaktır muhtemelen.Ama payoneer için bilgileriniz doğru girmeniz gerekli zaten, çünkü adresinize kart felan gelecek.

 18. Akif

  Merhaba, zamanında Almanya’da bir banka hesabı açmıştım. Ancak Türkiye’de ikamet ediyorum. Paypal hesabına Alman banka hesabımı tanıtıp adres kısmını da akrabaların adresini versem yasal olarak kullanım hakkı elde eder miyim? İlerleyen zamanlarda kontrol amaçlı fatura vesaire isterler mı? IP problem mi istediğim yerden paypala girebilir miyim?

  1. Addmin

   Tam olarak yasal diyemeyiz ancak en sıkıntısız bu şekilde olur zaten, adres akrabalarınızınsa pek bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.Paypala girme konusu ise birazcık karmaşık bunun için vpn kullanmanız gerekecek muhtemelen çünkü türkiyeden girişe izin vermeyebilir.Vpn ile gireceğiniz içinde güvenlik kontrollerinizi düzgün kontrol edin, zira güvenlik kontrolude isteyebilir.

 19. yusuf

  1) TR kayıtlı bir bankaya ait sanal kredi kartı ile paypale para yatırsak uyanırlar mi?

  1. Addmin

   muhtemelen

 20. Tayfun

  payoneere bir ödeme aldıktan sonra kimlik doğrulama istediler ve para çekim işlemi artık yapamıyorum. kimliğimi gödnerdim iki haftadır ne onay var ne bişey. Siz kullanabiliyor musunuz kesintisiz paypalı?

  1. Addmin

   Şuan aktif olarak kullanmıyoruz.Paypal mı onay istedi yoksa payoneer’mi.Paranız şuan hangisinde.

 21. Joseph

  dediğiniz yöntemi 2 sene önce yapmıştım bir 4-5 ay tıkır tıkır çalışıyordu ancak ip numaramdan yurtdışında yaşamadığımı farkettiler ve hesabı sınırlı hale getirdiler. içerideki paramı 6 ay sonra çekmeme izin verdiler. şimdi de hiç bir şekilde kullanamıyorum , kapatamıyorum da. irlanda ve lüksemburgtaki ofislerini de aradım. uluslarası büyük bir firmada çalıştığımı ve denetim yaptığımı anlattım bu nedenle sabit bir adresim olmadığı için sıklıkla ülke değiştiriyorum yalanını uydurdum ama inandıramadım. sabit olarak yaşadığınız yerdeki PayPal hesabınız olmalı diye cevap verdiler. İnat ettim. Ceo sundan en alt çalışanına kadar her yere hem fax hemde mail attım yine olmadı. özetle mahvetti beni , tekrar başka bir mail ile hesap açıp kullanmayı düşünüyorum. ancak payoneer banka hesabım eski hesapta olduğu için anlayabilirler mi bilemiyorum. en kötü 6 ay sonra alırım o şekilde düşünüp bir şey yapmak lazım. bir de yurt dışından telefon doğrulaması da istiyorlar.

  1. Addmin

   Değerli bilgileriniz için teşekkürler.

 22. cem

  merhabalar, web siteniz için teşekkür ederim.
  internette çok araştırdım ama bazı insanların yaptığı yorumlar kafamda soru işareti yarattı.
  projemden bahsedip sorlarımı sormak istiyorum, cevap verirseniz çok mutlu olurum, isterseniz arayabilirsiniz sorularım hakkında.

  >>> tamamen ingilizce hizmet veren ve dünyaya açılmak istediğim web sitesi projem var. daha önce türkçe olarak web sitemi kurdum, abone sayım kısa sürede büyüdü ancak türkiye halkının ödeme gücü zor olması ve türkiyedekilerin bu konuda acemi olması dolayısıyla abone alımını durdurdum ve web sitemi kapattım.
  >>> sıradaki projem ile web sitemi ingilizce olarak dünyaya açmak istiyorum. web sitemde kendi hizmetimi tanıtacağım ve abone olmak isteyenler whatsapp üzerinden bana mesaj gönderip talepte bulunacaklar. ben ise abonelerime hizmeti sadece whatsapp üzerinden yayın odası şeklinde (toplu mesaj) olarak gönderilerimle yapacağım.
  >>> abone olmak isteyen her kişiden ödeme almam gerekiyor. ödemeyi tarafıma sağladıktan sonra abonelik hizmetimden faydalanacaklar. asla ürün satışı yapmayacağım sadece hizmet sunacağım.
  >>> yurdışından ödeme alma yöntemlerini araştırdım. payoneer başta olmak üzere, skrill ve neteller ile tanıştım. şu an hiç bir ödeme yöntemine sahip değilim.

  Soru 1) payoneer ile ödeme alırken karşı tarafın da payoneer üyesi olması şart mı? yani her hangi birisi kredi kartı ile sisteme ödeme yapabilir mi?
  Soru 2) payoneer ile ödeme yapabilecek ülkeler hangileri? facebook ve google reklamlarını verirken ülke olarak geçerli ülkeleri seçmem gerekiyor.
  Soru 3) abone sayım arttıkça,aldığım ödeme miktarı yüksek meblağı bulunca payoneer bana sorun çıkartır mı? mesela ayda 10.000 usd
  Soru 4) payoneer kartımla hesabımdaki parayı teb atmsinden günlük kaç usd olarak çekebilirim? ödeme alırken ve çekerken tamamen usd kullanacağım. elime geçen usd’leri ben kendim tl’ye çeviririm sorun değil.
  Soru 5) payoneer harici tavsiye edeceğiniz kaliteli bir ödeme yöntemi var mı?

  bu sorularım için yardımcı olabilir misiniz rica ediyorum, bilgi kirliliği içinde boğulup kaldım 🙂
  isterseniz arayabilirsiniz, cep numaram 0543741****
  cnrcm@hotmail.com

  1. Addmin

   Öncelikle projenizde başarı dileklerimizi sunarız, türkiye piyasasından çok daha büyük bir piyasaya açılıyorsunuz ve umarız ki başarılı olursunuz.Öcelikle bahsettiğiniz iş yapısına çok daha uygun olaccağını düşündüğümüz bir sistem var. https://www.shopier.com bu site ile hizmetinizi bir paket olarak oluşturup yanılmıyorsam müşterilerinize paketinizin linkini atarak kolay bir şekilde ödeme alabilirsiniz.Komisyonlar hakkında bir bilgimiz yok ama en stabil bu şekilde olur, ayrıca payoneer kadar masraflı olmayacağı kesin.Bu tarz sistemlere alternatif olarak https://www.payamar.com/, https://www.iyzico.com, https://www.paytr.com gibi sistemler var bu liste daha uzatılabilir.

   Sorularınıza gelecek olursakta aslında payoneer çok kullanışsız bir sistem ama mecbur kalındığı için kullanılıyor türkiyede.Ödeme alan ve yapan kişilerin payoneer hesabı oluyor birbirlerine e-posta adresini vererek para gönderiyorlar.

 23. Glenn Cavuldar

  Merhabalar
  Avustralyada ikamet adresim var orada yasiyorum. Su an Turkiyedeyim ve Turk bankalarin kredi karti var. Simdi Avustralyadaki yigenim paypal hesabi acsa benim kredi kart bilgilerimi girse boylece Ebay’deki adresim Turkiye olacak. Boyle bir islem olabilir mi?

  1. Addmin

   Hesap yurt dışından açılsada paypal hesabına türkiyedeki bir bankanın kartını ekleyemezsiniz.

 24. blackcrow

  Merhabalar,
  Türkiye’de PayPal kapanmadan önce çizimlerimi ilgili sitelerde yurtdışına satıyordum.
  Kız arkadaşım şuan İrlanda’ya gitti ve orada 4 aylığına ikamet edecek. Tekrar PayPal hesabı açmak istedim. Daha öncesinden aldığım mevcut bir Payoneer hesabım vardı, aklıma direkt zincir sistemi kurmak geldi fakat Payoneer hesabımı PayPal sistemine eklerken hata aldık (sebebi ise anladığım kadarıyla Payoneer hesabımda en az 4-5 $ veya € bulunmamasından dolayı, durumu çözemedim, bir türlü Payoneer hesabıma para gönderemedim) ve akabinde EnPara kartımızı eklemek istedik 1$ hesaptan kestikten sonra PayPal kabul etti daha sonra ise IBAN numarası gerektiren kısma geldiğimizde EnPara’da $ ve € hesabı açtım ordaki IBAN’ları eklemek istedik fakat olmadı, TR’de IBAN 26 karakterden oluşurken bizden istenen IBAN karakter sayısı 22 idi. Bunu da biraz araştırınca İrlanda’ya ait bir banka hesabı istediğini anladım.

  Şuan açıkcası napacağımı bilmiyorum, tıkandım diyebilirim. Nerede hata yapıyoruz çözmek istiyorum, yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Addmin

   Paypal hesabı nereden açılmış olursa olsun içerisine türkiyeden bir hesap ekleyemezsiniz.Kart kabul edilmiş olsa bile işlem yaptıktan bir süre sonra engellem ihtimalleri çok yüksek.O yüzden payoneer hesabınıza para eklemeniz gerekiyor.

 25. 1

  merhabalar

  1. Addmin

   Merhaba buyrun.

 26. Önder

  Merhaba,vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.Verdiğiniz linken paypal’e girdim fakat telefon nuarası istiyor ve bu numaraya doğrulama kodu göndermek istiyro.Hangi ülkeyi adres olarak göstermişsek o ülke kodu ile telefon numarası istiyor.Telefonla doğrulama aşamasını nasıl geçebiliriz.Teşekkürler.

  1. Addmin

   Numara onayı için nextplus uygulaması kullanabilirsiniz.

 27. Maisell

  Merhaba, türkiyede yaşıyorum ama bulgaristan vatandaşı olarak bulgaristanda açtığım legal paypal hesabımı türkiyeden konrtol etmeden yada alışveriş yapmadan sadece ödeme almak için kullanabilir miyim? Parayı bulgaristana gidince alırım. Sadece merak ettiğim hesabıma para geldiğinde herhangi bir onay vermen gerekir mi bir sorun çıkabilir mi hesabımı türkiyeden kontrol etmek istemediğim için soruyorum. Teşekkürler.

 28. ozan

  merhaba arkadaşlar,

  paypal hesabında bakiyesi olanlara parasını çekmesinde yardımcı olurum, yurt dışında hesabım var
  noomeuld@gmail.com bana ulaşabilirsiniz.

 29. Merve

  Merhaba dediğiniz tüm işleri yaptıktan sonra paypal hesabımıza gelen parayı çekebilir ya da para gönderebiliriz değil mi? Sadece alışveriş için geçerli değil dimi? Ayrıca yasal işlemler değil mi?

 30. Elnur

  Öncelikle elinize sağlık çok çok teşekkürler. Sualım olacakdı size. Benim yurtdışında yani Amerkada arkadaşım var. Benim için arkadaşım orada PayPal”a üye olursa ve sonra hesapı bana verirse ben burada kullana bilirmiyim? Yada kullanmak için ne yapmam lazım (detaylı anlatırsanız sevinirim) ve nasıl arkadaşım orada üye olsunki bende sorun yaşanmasın (detaylı anlatırsanız sevinirim)
  Şimdiden çok çok teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir