Suya Düşen Telefonu Nasıl Kurtarırız

Eğer telefonumuz herhangi bir yerdeki tatlı suya düşerse

mesela tatildeyken havuza düşerse , yada banyoya telefonunuzu sokmak isterseniz telefon tatlı suyla temas ettiği zaman ilk olarak cihazımızın bataryasını çıkartmamız gerekiyor.İlk saniyelerde cihazımızın bataryasını acilen çıkartmamız gerekecek. İlk saniyelerde yada ilk dakikalarda telefonumuzun bataryasını çıkartmasak cihaz kısa devre yaşayabilir ve bu sorun büyün bir problem haline gelebilir. Bataryanızı çıkarttıktan sonra düzgün olarak hafıza kartınızı ve SİM kartınızı çıkartın. SİM kartları cihazınıza sorun olsa bile çalışmaya devam eder , herhangi bir sorun olursa yeni SİM kartı çıkartmak zamanımızda artık zor değildir. Cihazınızı kuru bir bezle ,hızlı bir şekilde temizleyiniz ve birkaç saatin geçmesini bekleyiniz.

Tuzlu Suya Düşerse

Eğer telefonunuz herhangi bir yerdeki tuzlu suya düşerse , örneğin deniz’e düşerse ilk olarak cihazınızı kapatın ve hızlıca bataryanızı çıkartın. Cihazınız tuzlu suya düştüğünde gerçekten dakikalar hatta ve hatta saniyeler telefonunuzu kurtarmak için çok önemli rol oynuyor. Bataryanızı çıkarttıktan sonra SİM ve varsa SD kartınızı çıkartın. Ardından kulaklık girişi , şarj ve kart yuvaları gibi kritik problem çıkartabilecek delikleri ağzınız ile vakumlayınız. Bu işlemler ardından telefonunuzu yavaşça kurulayınız.

Şimdi en kritik ve en önemli noktaya sıra geldi. Telefonunuzu kurtarmak için en önemli hareket cihazınızı pirincin içine koymak. Cihazınızın bataryasını çıkarttıktan sonra bataryayı ve cihazınızı pirinç dolu bir kap tarzı büyük bir yere bırakın. Bu işlem en az 12 en fazla 24 saat sağlıklı bir şekilde uygulamanız gerekiyor aksi takdirde telefonunuz ciddi bir zarar görebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir