Slime Nedir, Nasıl Yapılır ?

 

Videoda gördüğünüz oyun hamurumsu şeyin adı slime, son dönemde oldukça popüler hale gelen slime yaş sınırı tanımadan ilgi çekmeye devam ediyor.İngilizcede balçık anlamına geliyor bir diğer ismide zıp zıp hamur. Oyun hamuruna çok benzemesine rağmen aslında oyun hamurundan çok farklı ve daha eğlenceli.Özellikle stres atmaya birebir olan slime’ı izlemesi bile ayrı bir keyif.Bizde bugün sizlere evde nasıl slime yapabileceğinizi anlatacağız.

Slime nasıl yapılır ?

Evde slime yapmak için gerekli malzemeler:

Bir su bardağı ılık su
Bir su bardağı normal su
Bir tatlı kaşığı borax (aktarlardan, eczanelerden veya internet üzerinden temin edebilirsiniz.)
Bir tatlı kaşığı gıda boyası (isteğe bağlı) (aktarlardan veya internet üzerinden temin edebilirsiniz.)
Su bazlı slime tutkalı (kırtasiyelerden ve internet üzerinden temin edebilirsiniz.)
Evde slime yapımı:

Malzemelerimizi aldıktan sonra slime yapımına geçebiliriz.

Öncelikle büyükçe bir su bardağına ılık suyumuzu koyup içine bir tatlı kaşığı borax ve isteğe bağlı olarak gıda boyasını dökün ve iyice karıştırın.
Ardınan bir kabın içerisine slime tutkalını boşaltın üzerine bir bardak normal suyumuzu yavaşça karıştırarak dökün ve ardından boraxla karıştırdığımız suyu döküp kıvam alıncaya kadar karıştırın.
Slime yapımı bu kadardı hazırladığınız slime’ın durumuna göre ılık su ekleyebilir veya daha fazla karıştırarak katı bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Peki slime nasıl saklanmalı ? slime’ınızı kurumaması için kapalı kaplarda veya buzdolabı poşetlerinde muhafaza edebilirsiniz.Slime’ın kuruması durumunda birazcık ılık su ekleyip karıştırarak tekrar eski kıvamına getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir