Sağlıklı Zayıflamak

Zayıflama sorunu karşısında herkes bir şeyler duymuştur. Zaman zaman karşılaştığımız bu sorunla daha sağlıklı bir şekilde başa çıkabilmek için bazı yanlışlara başvurmamak gerekir. Bu önemli noktalardan birincisi aç kalarak zayıflayamayacağımızdır. İkincisi Spor, zayıflamak için başvuracağımız ilk kapı olmalıdır. Üçünsü ise zayıflama hapları diye uydurmaca takviyeleri kullanmamanız gerektiğidir.
İlk olarak bir şeyler yemeyerek zayıflamak genç kızlarımızın sık sık başvurduğu bir yöntemdir fakat bu durum denize düşüp yılana sarılmaktan başka bir şey değildir. Vücudumuzun alması gereken protein,yağ,karbonhidrat miktarları vardır. Bunların hesapsız bir şekilde az alınması ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Ayrıca unutulmamalıdır ki ilk etapta (kişiye göre 2hafta ve ya 1 ay gibi bir süre de) insanlar yağ kaybetmezler tartılarda daha az kilo da görünmelerinin nedeni vücudun da ki su miktarının azalmasıdır. Önceleri çabuk zayıfladıklarını zannedip sonraları daha yavaş olduğunu düşünmelerinin nedeni budur.
Sağlıklı zayıflamak isteyenlerin kesinlikle yapması gereken bir eylem günlük en az 15 dakikasını spora ayırmaktır. Spor yapmak sizin günlük enerji seviyenizin üzerine çıkararak aldığınız kalorilerin yakılmasını sağlar. Spor yapmak derken kardio çalışmaları ve ya hareketli bir dans öğrenmek işinizi kolaylaştırsa da 15 dakika boyunca yürümek de hiç yoktan bir kaç kalori yakmanızı sağlayacaktır. Ayrıca unutulmamalıdır ki çok fazla zayıflayan insanlar da bir takım sarkmalar oluşacaktır. Bu sarkmaları yoga,plates gibi sporlar yaparak önleyebilirsiniz fakat zayıflamadan önce bu sporları yapmanız tavsiye edilmemektedir.
Üçüncü olarak zayıflama hapları olarak bilinen maddelere başvurmamaktır. Bu maddeler, ne kadar öyle gösterilmek istenmese de gıda takviyesidir. Yapılan araştırmalar sonucunda bu maddeleri kullanan insanlardan kesin bir sonuç alınamamıştır. Sporla beraber yapıldığında sonuç alındığını vaat eden ilaçlara ne kadar güveneilirsiniz. Sonuçta düzenli bir beslenme ile daha sağlıklı bir vücuda kavuşulabilir.
Sonuç olarak sağlıklı zayıflamak günlük kalori ihtiyacımız hesaplanmalı ve sporsal faailetlerle bu miktarı üzerine çıkarak enerjimizi harcamalıyız. Bunu yaparken vitamin,protein,minarel gibi almamız gerekenleri hesaplamak unutulmamalıdır. Bunları yaparken gıda takviyeler ya da yağ yakıcılar gibi maddeleri kullanmalıyız ve bu işin bir kaç günde sonuç veremeyeceğini göz önünde bulundurmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir