Ölmeden Önce Yapılacak 10 Şey

ÖLMEDEN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN 10 AKTİVİTE NEDİR ?

1. İstediğimiz Hayatı Yaşamak 

Yapılması gerekenlerin en başında istediğimiz hayatı yaşamak geliyor. Etrafımızdakilerin bizim hayatımız hakkında ne söylediklerine aldırış etmeden kendi bildiğimizi yapmalıyız. Nasıl olsa bu hayat bizim.

             

2. Yurt Dışı Seyahatine Çıkmak

Hayatımız boyunca onca değersiz şeylere para veriyoruz. Boşa para vermek yerine paramızı biriktirip yurt dışı seyahati hayatımızın da renklenmesini sağlayacaktır.

           

 3. Yeni Bir İmaj Yapmak

Şuan ki görünümüzün tam tersine imaj yaparak değişiklik yapabiliriz. Uzun olan saçımızı çok kısa keserek değişikliğe başlayabiliriz.

             

4. Hedef Koyup Ona Ulaşmak

Her insanın hayatta bir amacı, hedefi vardır. Burada öenmli olan hedefin küçüklüğü veya büyüklüğü değil ona nasıl ulaşacağımızdır.

             

5. Affetmek ve Barışmak

Yıllar öncesinde küçük veya büyük bir sebepten dolayı küsmüş olduğumuz kişilerle konuşup onlarla barışmayı teklif etmek belkide bizede mutluluk sağlayacaktır.

             

6. Platonik Aşkımıza Sevgimizi İfade Etmek

Rastlantı olarak her gördüğümüzde içimizde kelebekler uçmasını sağlayan o kişiye fazla geç kalmadan aşkımızı itiraf etmeliyiz. Onun bizi sevip sevmediğini bilmeden yaşamaktansa, bizim onun ne kadar sevdiğimizi açıklayıp rahatlamak en doğrusu olacaktır belkide.

             

7. Küçük Şeylerden Mutlu Olmak

Günlük hayatta karşımıza çıkan en ufak şeylerden bile mutlu olmayı sağlamalıyız. Örneğin; küçük bir çocuğu sevindirmek veya yoksul bir kişiye yardım etmek onları olduğu kadar bizimde sevinmemize sebep olacaktır.

             

8. Hayalini Kurduğumuz Arabayı Sürmek

Günümüz teknolojisinde olağanüstü arabalar üretilmektedir. Bu son derece güzel ve pahalı arabalara sahip olamasakta kiralama yöntemi ile bir günlük bile olsa o anın keyfini çıkartmalıyız. Bir Porche veya Lamborgini’ye sahip olmak tabiki de zor ama dediğim gibi kiralama yöntemi ile hayatımıza renk katmak oldukça güzel olabilir.

             

9. Kendi İşimizin Patronu Olmak

Düzenli bir işe sahipsiniz ve bu düzenlilik artık hayatınızda size monotonluk sağlıyorsa bir risk alıp kendi işimizi kurmayı deneyip sonuna kadar mücadele etmeliyiz. Bu güzel his sayesinde başarılı olmak için değişik yöntemler kullanıp hayatımızı daha refah bir düzeyde yaşayabiliriz.

           

10. Değer Verdiğimiz Birisine Özel Gün Yaşatmak

Bu özel kişi annemiz, babamız, ablamız veya sevgilimiz olabilir. Ona daha çok süre ayırarak birlikte zamanı çok güzel değerlendirmeyi sağlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir