Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

Kedi gözü makyajı, genelde gece tercih edilecek bir makyaj türüdür. Biraz daha yumuşak ve soft bir görünüm için bu göz makyajında pembe tonlarda allık ve ruj kullanımı tavsiye edilmektedir.

Kedi gözü makyajı için öncelikle gözaltına ve üstüne kapatıcı uygulamalısınız. Kapatıcıyı bir fırça ile ufak dokunuşlarla yavaşça yedirmelisiniz. Daha sonra da beyaz renkteki göz bazını çok az olarak gözaltına ve göz üstüne uygulayarak küçük fırça darbeleriyle işlemi tamamlayın.

Şampanya rengi olan göz farınızı kaş altına paralel olarak uygulamalısınız. Açık kahverengi göz farını fırçayla göz yuvarlağınızın göz çukuru üzerinde kalan tarafına da yavaşça uygulayın. Kullandığınız fırçanın biraz daha kalın olması gerekir ki göz bitiminde daha koyu bir görüntü elde etmeniz kolay olsun ve mutlaka yoğun olarak uygulayın.

Kedi gözü makyajına adını veren son rötuşu yapmak için eyeliner uygulamasını da gözaltınızı takip eden çizgiyi takip edecek şekilde yavaşça uzatın. Buradan da göz üstüne geçerek göz pınarına doğru uzattığınız kirpik diplerinize ince ve düzgün bir çizgiyi dikkatle çizin. Daha sonra da eyeliner fırçası ile çizginin üzerinden geçerek biraz daha kalınlaştırabilir ve belirginleştiriniz. Gözaltına da eyeliner uygulamanız oldukça önemlidir. Bunun için ise kirpiklerinize çok yakın, ince ve düzgün bir çizgiyi hat şeklinde çizin. Gözünüzün üstündeki çizgiyi uzatmanız kedi gözü makyajı yapmanızı sağlayacaktır. Artık mükemmel bir kedi gözü makyajıyla uzun bir geceye hazırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir