İnstagram’da Boomerang Kullanımı

İnstagram’da Boomerang nasıl kullanılır ?

Facebook ve İnstagramda giderek popülerliği artan bir uygulama var ismi Boomerang bu uygulama birçok yerde karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda bu uygulama İnstagramda çok fazla kullanmaya başladık. Peki bu uygulama nedir?veNasıl kullanılır? instagram’da boomerang kullanımı‘ndan bahsedelim.Boomerang nedir? Boomerang İnstagramda kısa videolarınızı oluşturmanızı sağlayan ve onları ileri ve geri sararak oynatmanızı sağlayan bir programdır.

 

Diğer bir deyişle Boomerang,kullanıcıların 1 saniyelik kendi kendilerine tekrar eden videolarını çekerek sosyal medyada paylaşmalarıdır. Boomerang uygulamasında deklanşör tuşuna bir kez bastığınızda peşpeşe 10 tane fotoğraf çeker ve bu fotoğrafları 1 saniyelik videoda birleştirir. Çektigimiz bu videoları sosyal medyada da paylaşabiliriz. Boomerang uygulaması bir bakıma animasyonlugıf ‘ e benzer.

 

Boomerang nasıl kullanılır?

İnstagramda Boomerang uygulamasını kullanmak çok kolay aslında ilk olarak ios için apple store’dan , android için Google play store dan uygulamayı akıllı telefonlarımıza indiriyoruz .Sonra indirdiğimiz uygulamayı açıyoruz. Uygulamada sadece fotoğraf çekme tuşu (Deklanşör tuşu) , flash ve kamera değiştirme tuşu bulunuyor. Çekim tuşu ile1 saniyelik çekim yaptıktan sonra videonuz hazır olmuş oluyor. Artık bu videoyu İnstagramda veya facebook da paylaşabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız bu 1 saniyelik çekimleri telefonlarınızın hafızasına da kaydedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir