Gif Yapma Programı, Online Gif Yapma

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere gif yapma programı ve sitesi tanıtacağız.Ayrıca gif nasıl yapılır gibi konulara değineceğiz.Aslında uzun yıllardır internette kullanılan gif resim formatı son yıllarda facebook/twitter gibi sosyal ağların kullanıma sunmasıyla birlikte belkide ilk kez son kullanıcılar tarafından bu kadar popüler olmaya başladı.Evet gif resim formatı gerek dosya boyutunun küçük olmasından dolayı gerekse kullanım amacına bağlı olarak uzun yıllardır kullanılıyor.Çünkü dosya boyutundan oldukça fazla kısılabilme imkanı ve hareketli grafikler sunabilme imkanı  yeri geldiğinde önem arz edebiliyor.

 

Telefondan Gif Yapma Programı

android gif yapma programı

Eğer android telefondan gif yapmak istiyorsanız öncelikler buradan android gif yapma programı indiriyorsunuz.Programı indirdikten sonra telefonunuzda bulunan resimlerden yada çekmiş olduğunuz videolardan kolaylıkla gif yapabilirsiniz ve bu dosyaları sosyal mecralarda paylaşarak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

 

 

Bilgisayardan Online Gif Yapma

Eğer bilgisayardan daha üst düzey gifler yapmak istiyorsanız size önerebileceğimiz çok güzel bir web sitesi var.Buradan online gif yapma sitesi ne gidin, web sitesinin size sunacağı bir sürü ücretsiz hizmet vardır.Bunlardan en önemlileri ise videoyu gif yapmak, resimlerden gif yapmak, hareketli gif yapmak ve üzerine logo ekleme gibi daha bir sürü özelliği ziyaretçilerine ücretsiz sunmaktadır.

Gif nasıl yapılır?

Web sitesinden gif yapabilmek için gif maker yada video to gif butonlarından birisine tıklayınız.

 

Resimlerden Gif Yapma

  • Gif maker bölümünde resimlerden gif yapabilirsiniz.
  • Yapmanız gerekenler gif oluşturacağınız resimleri seçtikden sonra upload butonuna tıklamak.
  • Ardından gelen sayfada resimlerimizin boyutları birbirleriyle uyumlu değilse resize/ignore seçeneği önümüze gelecek resize butonuna tıklıyoruz.
  • Ve gördüğünüz gibi 20 yazan yeri ise 50 yapıyoruz, burası giflerin geçiş hızını ayarlamak için kullanılır.Sayı yükseldikçe geçiş hızı düşer.
  • Animate it butonuna tıkladıktan sonra gif dosyamız neredeyse hazır duruma geliyor.Gerekli gelişmiş ayarları yapmak isterseniz hemen alt pencereden yapın ve save butonuna tıklayarak gif dosyasını kaydedin.İyi Eğlenceler 🙂

 

 

Videoyu Gif Yapma

  • Video to gif bölümünde ise videolardan gif yapabilirsiniz.
  • Buradan öncelikle gif yapacağınız videoyu seçiyorsunuz.
  • Ardından videonuzun hangi saniye aralığından gif yapılacaksa o saniye aralıklarını gösterdiğimiz bölüme giriyorsunuz.
  • “Size” bölümü ise gif dosyasının kalitesidir, ortalama kalite 480xAUTO’dur kalite yükseldikçe gif dosyasının boyutu çoğalır.
  • Bütün ayarlamaları yapdıktan sonra convert to gif butonuna tıklayın ve gelen pencerede gif’inizi önizleyin gerekli gelişmiş ayarları yapmak isterseniz hemen alt pencereden yapın ve save butonuna tıklayarak gif dosyasını kaydedin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir