Alışverişe Neden Aç Çıkmamalıyız?

İnsanlık tarihinin başlangıcından bu güne kadar geçen zaman diliminde önce takas yöntemiyle sonra da paranın bulunmasıyla parayla devam eden alışveriş günümüzde insanların vazgeçemeyeceği bir ihtiyaç olmuştur. Her ne kadar temel ihtiyaçları almak... Devamını Gör »

2018 Yılının En İyi Dizisi La Casa de Papel

Dizi bir İspanyol dizisidir.2018 yılına damga vuran en iyi dizidir. Tam adı ile La Casa de Papel, Money Heist, The Paper Heist isimleri ile de izleyicinin beğenisine sunulmuştur. Tüm dünyayı kasıp kavuran bir... Devamını Gör »

En İyi Ücretsiz Vpn Programları

Merhaba, bugün sizleri ücretsiz vpn konusunda bilgilendireceğiz.Öncelikle vpn konusunda birazcık bilgi vermek gerekirse, sizi internetten başka konumlarda göstererek yasaklı sitelere giriş imkanı sunan daha doğrusu çoğunlukla bu amaçla kullanılan internet ağıdır.Çoğunlukla vpn... Devamını Gör »

Gizemi Çözülemeyen Garip Olaylar

1 – FOTOĞRAFTAKİ ASTRONOT 1964’te Jim Templeton ailesiyle çıktığı gezide çektiği fotoğraflardan birisinde kızının arkasında bir astronot görüyor.Fotoğrafı çekerken orada birşey olmadığından emin olan Jim Templeton’un çektiği fotoğraf kısa sürede UFO uzmanlarının... Devamını Gör »

Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yüzük hangi parmağa takılır başlığı altında : nişan yüzüğü hangi parmağa takılır, söz yüzüğü hangi parmağa takılır, evlilik yüzüğü hangi parmağa takılır gibi konulara değineceğiz.   Yüzük Hangi Parmağa Takılır? Milattan öncesine... Devamını Gör »

İnstagram’da Boomerang Kullanımı

İnstagram’da Boomerang nasıl kullanılır ? Facebook ve İnstagramda giderek popülerliği artan bir uygulama var ismi Boomerang bu uygulama birçok yerde karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda bu uygulama İnstagramda çok fazla kullanmaya başladık. Peki... Devamını Gör »

İnsan Korkudan Ölebilir mi?

İnsanın ödü patlayabilir, ödü birşeylere karışabilir, korkudan kaskatı kesilebilir ya da korkudan kanı donabilir, ama acaba korkudan ölmesi mümkün müdür? Psikolojik ve duygusal stresin kalp krizi ihtimalini arttırdığına dair önemli birtakım kanıtlar... Devamını Gör »

Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ALIRKEN NEYE DİKKAT ETMELİYİZ Güneşten gelen ışınlar en çok gözlerimizi rahatsız eder. Gözlerimizi koruyabilmenin en kolay ve en şık yolu ise, kendimize yakışacak bir güneş gözlüğü edinmemizdir. Özellikle yaz mevsiminde... Devamını Gör »

Sivrisinek Isırıklarına Müdahale Edebileceğiniz Yöntemler

Sivrisinekler sizi bir şekilde bulur ve ısırırlar. Yaz aylarında bu durum insanın sinirlerini bozabilecek hale gelebilir. Hatta bazen sivrisinek ısırıkları tüm tatilinizi mahvedebilecek şiddette sonuçlarla karşınıza çıkabilir. Sivrisinek ısırırken sivrisineğin ağız kısmındaki... Devamını Gör »

Ev Yapımı Limonata Tarifi

Limonata Tarifi Hepimiz sıcak yaz günlerinde içimizi serinletecek bir şeyler isteriz. Meyve suları, ayran, soda hatta suyu bile dolaba koyarız serinleyelim diye. Bu sıcak yaz günlerinde serinlemek için tüketebileceğimiz başka bir içecek... Devamını Gör »

Eski Türklerde Çocuklara İsim Koyma Geleneği

Eski Türklerde çocuklara isim koymak çok önemli bir olay olarak kabul edilirdi. Çünkü çocuğun ismi ile kaderi arasında bir bağ olduğuna inanılırdı. İsim koyma geleneği törenle yapılırdı. Törende çocuğun ebesi veya babası;... Devamını Gör »

Bozanın Faydaları

Büyük küçük herkesin tadına doyamadığı bozanın faydaları.Kış aylarının vazgeçilmezi olan bu içecek farklı tadı sayesinde vazgeçilmez bir içecek.Yapımı kolay olan bu içecek uzun yılardır yapılmakta ve tüketilmektedir. Eminim çoğu kişi mahalle bozacılarının... Devamını Gör »

Bakıcı Robotlar 3 Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek

İngiliz hükümetinin 3 yıl içinde tamamlamaya çalışacağı bakıcı robotlar yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. İnsansı özelliklere sahip konuşabilecek ve sahibine göre programlanacak robotlar sayesinde sağlık hizmetleri ve bakım alanında çok büyük kolaylıklar sağlanmış... Devamını Gör »

Yeni Kimlikler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bildiğiniz gibi ülkemizde yeni çipli kimlik dönemine geçiş başladı.Artık nüfus cüzdanı tarihe karışıp yerini bir banka kartı boyutlarında olan yeni çipli kimlikler aldı.Ayrıca T.C Kimlik Kartları artık tek renk, yani cinsiyete göre... Devamını Gör »