En Güzel Hint Filmleri

En Güzel Hint Filmleri

Bollywood yapımı filmler bir süredir oldukça fazla rağbet görüyor. Öyle ki artık Hollywood’un önüne dahi geçebiliyor. Çoğu zaman eğlenceli ve renkli olan Hint filmlerinin çok başarılı dram, aşk ve aksiyon türünde örnekleri de var.

Aamir Khan Filmleri

            Hint filmi denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri Aamir Khan oluyor. Çoğu zaman yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı filmlerde rol alıyor. En iyiler listesindeki birçok film de Aamir Khan’a ait. IMDB puanına göre son on yılın en iyi Hint filmleri arasındaki ilk iki film de Aamir Khan’ın oynadığı “3 Aptal” ve yönetmenliğini yaptığı “Her Çocuk Özeldir”.

“Her Çocuk Özeldir” filmi bir yandan eğlendirirken aynı zamanda yürek sızlatan türden. Öğrenmede güçlük çeken bir çocuğun, doğru eğitimle ve ilgiyle nasıl başarılı olabildiğini anlatıyor. “3 Aptal” mühendislik bölümünde okuyan üç arkadaşın hayatlarını ve ilişkilerini anlatırken mevcut eğitim sistemini eleştiriyor. Yine Aamir Khan filmi olan Ghajini ise dram, aşk ve aksiyonu birlikte barındırıyor. 2000 yılında gösterime giren Memento’dan uyarlanmış olsa da kimi kesimler tarafından çok daha fazla beğeni almıştır.

Bollywood’un Başarılı Örnekleri

IMDB puanı 8,1 olan PK filmi farklı bir galaksiden gelen bir yabancının kayıp Tanrıları aramasını konu ediniyor. İzleyiciyi bol bol güldüren film aynı zamanda sosyal mesaj vermektedir.

2015 yılında gösterime giren Baahubali, güçlü oyuncu kadrosuyla en beğenilen filmler arasında yer alıyor. Bir krallık için mücadele eden iki kardeşin hikayesini anlatan film oldukça yüksek bütçeyle çekilmiştir.

Gerilim ve dram türündeki Fanaa’nın başrollerinde Aamir Khan ve Kajol bulunmaktadır. Zooni adından görme engelli bir kız ile tur rehberi Rehan’ın aşkını anlatmaktadır. Ancak gelişen olaylar filmi dramatik bir hale getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir