Dünyadaki En Zehirli 5 Bitki

Merhaba bugün sizlere dünyadaki en zehirli 5 bitki hakkında bilgiler vereceğiz.Aşağıda dünyadaki en zehirli bitkiler sıralanmıştır.Zehirli bitkiler zehir miktarlarına göre artan sıradadır.

İşte Dünyadaki En Zehirli Bitkiler :

Güzelavrat Otu (En Zehirli Bitkiler -5)

Meyvesi çok tatlı ve çekicidir. Bu yüzden ki insanlar bu bitkinin o güzel ve çekici yüzüne aldanarak yer fakat dışı sevimli içerisi zehirli bir bitkidir.

Bu bitki çocukların daha çok ilgisini çekmektedir. Bir tek yaprağı dahi ölüme yol açmaktadır.  Etkisi sayıklama halisüsilasyon olarak görülmektedir. Daha sonra ise ağzın kuruması, Aşırı derecede baş ağrısı ve nefes darlığıdır.   16.yy da kadınlar bu bitkiyi kozmetik olarak kullanmaya başlanmışlardır.

 

Abrus (En Zehirli Bitkiler -4)

Bu bitki ağaçların yanında yetişen  sarmaşık bir biçime sahip olan bitkidir. Zehirlidir ve çok kuvvetlidir. 3 migrogrami dahi insanı öldürmeye yetecek kadar etkisi vardır. Hindistan’da bu bitki boncuk yapımında kullanılmaktadır. Matkabın ucuna dahi dokunan olursa bu bitki o kişiyi de öldürmektedir.

 

Kurtboğan (En Zehirli Bitkiler -3)

Herkes bu otu miğfer  otu olarak bilmektedir. Çok etkili bir zehirdir ve genellikle  Kuzey kısımlarda görülmektedir. 2-5 saat zaman zarfında zehir etkisini göstererek öldürmektedir.

 

Su Baldıranı (En Zehirli Bitkiler -2)

Kuzey kısımlarda çok görülmektedir ve şemsiye şeklinde bir görünüme  sahiptir. Kuzey Amerika’nın en zehirli bitki‘sidir. Titreme ve nefes darlığı gibi etkilerinden 1 saat sora öldürmektedir.

 

Katil gözlü bitki (En Zehirli Bitkiler -1)

Ve işte dünyadaki en zehirli 5 bitki listemizin bir numarasında geldik.Yani en zehirli bitkiler‘in başını çeken bitkiye.Kuzey Amerika’da yetiştirilmektedir. 1cm çapında olan bu bitkinin beyaz meyvelerinin üzerinde tıpkı insanların gözünü anımsatacak şekilde siyah noktacıkları vardır. Zehir tamamen  meyvesindedir ve çok etkili bir zehirdir. Hızlı bir ölüme yol açmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir