Burç Yorumları Ne Kadar Doğrudur?

Tam olarak doğduğunuz anda gezegenlerin bulunduğu konuma göre karakterinizin, kaderinizin hatta evleneceğiniz zamanın bile belli olması evrenin size verdiği bir tüyo mu, yoksa insanoğlunun yıllardır bitip tükenmeyen gelecek merakının bir ürünü mü? Burçlara inansa da inanmasa da herkes eline bir gazete aldığında burç yorumuna bir göz atar.

Astrolojinin Tarihi

Astronomi, gök cisimlerinin hareketlerini inceleyen bilim dalıdır. Astroloji ise gök cisimlerinin bu hareketlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceler. Yapılan arkeolojik kazılarda insanoğlunun gökyüzünü hep incelediği görülmüştür. Milattan önce 3000 yıllarında Mezopotamya’da Sümerli rahiplerin astrolojik incelemeler yaptığı yapılan araştırmalar sonucunda bulunuyor. Yıldızları tanrılar ile özdeşleştirip yıldızların hareketlerini inceliyorlar.

Sümerli rahipler gökyüzünü rahat inceleyebilmek için Ziggurat isimli gözlem evlerini inşa ediyorlar ve gök cisimlerinin yaptığı hareketler sonucunda dünyada çeşitli olayların gerçekleştiğini fark ediyorlar. Bu incelemeler sonunda da 12 parçadan olan burç sistemini geliştiriyorlar.

Burç Yorumu ve Falcılık

Burç yorumları, gelecekten haber verdiği için falcılık ile eş görülür. Aslında burçların falcılıktan çok temel bir farkı vardır o da matematiksel bir disiplin. Astrolojide her şey matematiksel bir hesaba dayanır en temelde. Bilinmeyen bir güçten gelen bilgiler değildir. Milattan önce 3000 yılından beri yapılan araştırmaların sonucudur.

Burç Yorumları Ne Kadar Doğru?

Halk arasında güneş burcu dediğimiz burç türü bilinir. Aslında her insanın birbirinden farklı bir doğum haritası var. Bu doğum haritaları tek bir burç ile özetlenemez. Oysa yükselen burç, ay burcu da insan üzerinde değişik etkilerde bulunabiliyorken iki gezegenin yaptığı basit bir açı bile çok büyük değişikliklere sebep olabilir. Dolayısıyla 12 burç üzerinden yazılan günlük burç yorumlarının doğruluğu kesin değildir. Güneş burcunuzun ve yükselen burcunuzun günlük burç yorumu size doğru bilgiler verebilir fakat bu bilgiler her zaman kesin doğru değildir.

Tartışma “Burç Yorumları Ne Kadar Doğrudur?”

  1. mahmut demirkolllllu

    gelecekten haber veren falcı sahtekaralat utanamaz ve şirke girerler.burçlar ve fallar hem dinde yasak hemde kepazelik soytarılık ahalaksızlık ve hayvanlıktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir